Jak to všechno začalo

30. března 2012 v 19:16 | Aranis |  Elfská bojovnice
Už odmala se učila bojovat. Měla talent. Matka s otcem jí to vždycky říkali. Ve vesnici neexistovala dívka, která by se jí vyrovnala a ani žádný chlapec. Až na jednoho, toho který měl havraní tmou protkané vlasy a chladné jasnou modří probarvené oči. Byl vysoký. Je však lehký jako laň a silný jako lev a má svaly jako nikdo na zemi. Byl nejlepší a on to věděl, chodil už jako mladý do válek s temným pánem. I ona však byla velmi hezká, měla taká havraní vlasy, ale něžné modré oči plné něhy a lásky ke všemu živému na světě. Tedy až na…….
Už dlouhou, velmi dlouhou dobu se ujal vlády krutý vládce. Poslední nástupce královské krve. V Arínii žila před mnoha lety královská rodina, všichni byli velice hodní a svou zemi milovali. Poslední královský pár, královna Ariela a král Wie neměli dlouhou dobu žádné děti a až po velice dlouhém čase se jim narodil syn a po něm za 25 let krásná dcera. Když byl malý nic ho nebavilo a nikoho neměl až na rodiče rád. Až jednou se v Arínii objevily první známky zla. Přišli lidé, kteří se pokusili tuto krásnou zemi získat násilím, královi a královně a ostatním elfům z celé elfské země (a že jich nebylo málo) se však zemi podařilo ubránit. Avšak za strašný následek, ztratila se jim jejich milovaná dcera ,které byly dva roky. Říká se, že jí v lese sežrali vlci nebo jiná zvěř. Podařilo se jim zajmout lidského vůdce, lorda Ienala a potom ho ztrestat. Jejich malý synek Alcaro to spolu s rodiči viděl.
Ariela a Wien se velice zhrozili, když viděli, že se jejich malý jediný syn v Ienovo ztrestání vyžívá. Od té doby měl zakázáno vidět cokoliv, co se týkalo zla. Alcaro na jejich domluvy nedbal a jakmile jeho rodiče zemřeli, usedl na trůn a začali doby jeho strašné krutovlády. Říkalo se, že když jeho rodiče zemřeli žalem nad svým krutým synem vyřkli proroctví. A to, že jediný kdo ho může zastavit je právoplatná dědička trůnu. Ta jediná má totiž v sobě moc, díky které se mu může vyrovnat.

II.

Černé havraní vlasy měla zapletené do copu a cvičila. Střílela z luku a moc se nesoustředila, protože se právě dozvěděla, že Alcaro osvobodil lidi(především lorda Ienala,který slouží teď jeho vůli) a povolal síly temnot. V tom jí vyrušil z myšlenek známý hlas, patřil Faillonovi. V elfštině toto jméno znamená podobný bohu a jeho to dokonale vystihlo. Právě volal na své kamarády jestli nechtějí jít k řece. Chtěla by jít také, ale připadala by si uboze, kdyby ji tam s kamarádkami našli. Nechtěla se před ním ztrapnit. Většinou se před ním chovala jako bojovnice, ale častokrát jí našel jako jí,jako něžnou lásku míromilovnou dívku. Velmi jí však svým hlasem vylekal. A v tom se to stalo. Celou zemí se pronesl mocný výbuch a do vesnice se začaly proudit příšery podobné kyrlaxinům. Cali'en se leknutím zastavilo srdce, tentokrát strachem. Protože s těmi příšerami sem začali na koních přijíždět lidé. A jakmile jí spatřili a otočili se a někdo zařval: ,,Sem, už princeznu vidím.'' A v tom se k ní začali hromadit lidi a kyrlaxini. Najednou před ní skočil Fallion, otočil se na ni, popadl ji za ruce a už jí táhl z vesnice pryč.
Začala jsem utíkat a on se mnou. ,,Vysvětlím ti to v lese,tady nejsi v bezpečí,''řekl jen. Právě včas jsme dorazili do lesa, ale ještě nebyl konec, na kraji lesa jsme totiž byli velmi snadný cíl. Dali jsme se znovu do běhu. Pořád jsem se ohlížela dozadu, ale nikdo za námi neběžel.
,,Jsi v pořádku?'' otázal se Fallion ledovým hlasem, ale led nebyl jedinou věcí, kterou v hlase spatřila. Byl tam opravdový strach, strach o ni. O Cali'en.
,,Ano, ale proč šli ke mně? Koho mysleli tou princeznou a proč…''
,,Hledali tě, protože ty jsi ta princezna a Alcaro tě chce zničit, aby mu už nikdo nebránil v nároku na trůn, a aby získal neomezenou moc, kterou jsi zdědila ty, ne on ale ty! Protože jedině ty ho můžeš zničit a osvobodit zemi od jeho krutovlády!'' přerušil jí.
,,COŽE?!??zírala na něho svýma bledě modrýma očima.
,,Je to pravda a nekoukej tak na mě, nesluší ti to,'' uculil se.
Tak teď jsem zírala ještě víc! On a culit se a ještě k tomu na mě. A to jsem myslela, že jsem právě prožila nejhorší den svého života, protože mě Fallion skoro unesl z mé rodné vesnice a právě jsem zjistila, že to mám být právě já kdo má tu moc zničit nejmocnější bytost světa. A ke všemu se na mě moje tajná láska culí a říká mi, že mi nesluší, když na něj ta zírám. Jako bych právě prožila nejhorší noční můru co mě může potkat a zároveň nejkrásnější sen na světě. Bohužel a hurá není to pouhý sen, ale tvrdá realita.Konec první kapitoly.

Aranis,12 let
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 mischel98 mischel98 | 30. března 2012 v 21:05 | Reagovat

Je to super

2 Aranis Aranis | Web | 30. března 2012 v 21:06 | Reagovat

Dík

3 mischel98 mischel98 | 30. března 2012 v 21:06 | Reagovat

Je to super článek

4 mischel98 mischel98 | 30. března 2012 v 21:07 | Reagovat

Nevšimla sem si, ale už sem to sem psala no neva:)

5 mischel98 mischel98 | 30. března 2012 v 21:09 | Reagovat

Napiš až bud epokračování a mohla by ses dát i na horory

6 katy katy | 14. dubna 2012 v 17:45 | Reagovat

Je to úžasné!!! Nechtěla bys být jednou spisovatelkou? Máš veliký talent. Vím že je to podobné jako K.M. ale to nevadí. Budeš-li spisovatelkou, určitě budeš slavná :) :D :b

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama