Poslední růže

1. června 2012 v 17:59 | Aranis |  Momentky
Teď trochu něco pro romantiky.Nebo pro ty,co mají rádi přírodu...


Šla jsem prosluněnou podzimní ulicí.Červená,hnědá,žlutá,zelená.Všechny tyto barvy byly vidět na každém kroku.Jemný vánek si pohrával s mými lískooříškovými vlasy.Dívala jsem se přes své ebenově hnědé oči kolem sebe.Usmívala jsem se na barvy podzimu.Po mé pravici se doširoka rozkládaly vilky s velkými zahradami.Trochu stranou,úplně na konci řady,byl však opuštěný dům.Byl bílý,trochu oprýskaný.Měl na sobě stopy renesance.Jistě tu stál již velmi mnoho let.Kolem něj se rozprostírala obrovská zahrady se spousty stromů.Velmi častokrát se mi v hlavě objevila otázka.Proč ho nikdo nekoupil?Většinou jsem kolem něho jen prošla.Dnes mě však něco zastavilo.Nevím,zda to byla intuice nebo něco jiného.Něco v té zarostlé zahradě mě uhodilo do očí.Jako bílá tečka na černé ploše.Vtom jsem to uviděla.Jako by to vyjadřovalo pravou podstatu tohoto domu.Tak čisté a nevinné.Neposkvrněné,a i když to nebylo bez poskvrnky,bylo to svým způsobem dokonalé.Byla to růže.Poslední růže.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se vám elfská bojovnice?

Ano,je super 24% (37)
Docela jo 14.9% (23)
Ujde to 11.7% (18)
Jakžt takž 16.2% (25)
Ne 16.2% (25)
Fuj tajb,větší hnus jsem v životě nečetla 16.9% (26)

Komentáře

1 Foncé Foncé | Web | 1. června 2012 v 18:13 | Reagovat

Toto bolo nádherné. Aj keď "posledná ruža" vo mne budí úzkosť, súcit a tak je to veľmi pekné. Aj keď veľmi krátke no ba priam nádherné. Také romantické s nádychom (ľahkým nádychom) nostalgie a troškou melanchólie. Takéto veci aj keď sa mi mnohé z nich javia ako neskutočné naivné mi dokážu svojím spôsobom skrášliť deň, otvoriť oči.
Toto však nie je jedno s tých naivných, narýchlo pozliepaných vecí čo tu celkom často vídam. Toto je jednoducho nádherné. Takpovediac sa to dotklo mojej duše, cher. :)

2 Majkelina Majkelina | Web | 1. června 2012 v 19:47 | Reagovat

Ahojky :)
Tak vidím, že si se na ty krátké povídky začala specializovat. :D Tahle se mi líbila snad ještě víc než ty předchozí. Překvapilo mě, že se odehrávala v našem světě a ne ve fantasy, ale tím víc mě upoutala. Velice pěkná. Těším se na další.
Majkelina :)

3 magical-writer magical-writer | 18. června 2012 v 21:17 | Reagovat

Ahoj, :)
moc hezká povídka obzvlášť mě zaujala : Poslední růže to mě tak ani newím co :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama