Sbohem

2. července 2012 v 10:37 | Aranis |  Jednorázovky
U stolu seděl elf. Seděl prkenně. Oči vytřeštěné. Zrak neustále putoval po dveřích. Na stole měl připravený tepaný meč. S fialovou rukojetí a stříbřitou čepelí. Ze shora se ozval dětský pláč. Okamžitě vyskočil od stolu. Jako blesk vyběhl po schodech nahoru. Otevřel dveře ložnice. Jeho žena v náručí držela tu nejkrásnější holčičku. Světle modré vlásky jí spadaly přes tyrkysové oči.
"Jak se jmenuje?" zeptal se své ženy. Přitom se rozplýval nad krásou své malé dcerky.
"Etelwen."
"To je krásné. Jako ona," dodal
"Teď jsi tatínkem," řekla elfka líbezným hlasem.
Vtom se otevřely ebenové dveře. V nich stál on. Elf si vylekaně uvědomil, že meč nechal na stole. Pak mu pohled padl na jeho ruku. Držel v ní jeho meč. Skočil před svou ženu a holčičku, připraven chránit je vlastním tělem. Elf ve dveřích se pobaveně zachechtal.
"Vážně si myslíš, že nás dokážeš porazit beze zbraně?" ušklíbl se.
"Ušetři ji, aspoň pár let nám ji nech," pokusil se o zoufalý poslední pokus zachránit svou jedinou dceru.
" Dobrá," podíval se lhostejně po svých vojácích, " Za dvanáct let si pro ni přijdu. Nemusíte se pokoušet utéct. Budete sledováni."
Elf bolestně zavřel oči.

O dvanáct let později

Otevřela jsem oči. Měla jsem dnes narozeniny. Vstala jsem z postele. Oblékla si modré šaty prošívané zelenou nití se zelenými květinami. Modré vlasy jsem nechala volně splývat po ramenou a na lopatkách. Jen jsem si je stáhla dozadu zelenou čelenkou. Tím pádem vynikly tyrkysové oči, které mi ladily s vlasy. Kolem pasu jsem si připnula modře tepaný meč. Na pravé rameno jsem si dala luk a přes levé připnula toulec se šípy. Usmála jsem se na svůj odraz v zrcadle a sešla za rodiči dolů. Rodiče seděli prkenně na židli. Drželi se křečovitě za ruce a neustále uhýbali pohledem ke dveřím. Trochu jsem se nad tím zarazila.
"Dobré ráno," pozdravila jsem je vesele. Zatím se mi dařilo skrývat svou nejistotu a narůstající strach.
"Dobré ráno, holčičko," odpověděli sborovně a nervózně se na sebe usmáli.
"Děje se něco?"
"Ne nic," řekl otec, ale já mu stejně nevěřila, "vzpomínám si na ten okamžik, když ses narodila, jako kdyby to bylo včera. Byla jsi nádherná už jako malá." Mírně jsem naklonila hlavu na stranu. I když jsem se mu dívala do očí, nevěřila jsem mu nic z toho, co řekl. A pak se to stalo. Ebenové dveře se prudce rozrazily. V nich stál on. Král mé rodné země. Zůstala jsem na něj a jeho vojáku bez hlesu zírat. "Tak!" zvolal, "konečně uplynulo dvanáct let. Přijel jsem si pro tebe."
Stála jsem tam jako opařená. Pak jsem se probrala z tranzu. Tasila jsem meč. On se však pobaveně ušklíbl: "myslíš si, že dokážeš porazit nejlepšího šermíře této země?" "Třeba," odvětila jsem a vyrazila. Udělala jsem prudký výpad. Věděla jsem, že se mu vyhne, proto jsem pohotově udělala otočku. Pak jsem vyskočila a vykopla mu meč z ruky. Chvíli na mě zůstal zírat s vytřeštěnýma očima. Potom se ušklíbl. Stačil mu jediný pohyb ruky, aby jeho vojáci vyrazili, srazili mě k zemi a svázali mi ruce za záda. Zůstala jsem ležet na zemi. Třásla jsem se jako osika. Oči měla vytřeštěné strachem. Tušila, co se s ní stane.
"Za tenhle výstup už své rodiče nikdy neuvidíš," zasyčel jí do ucha ovšem tak hlasitě, aby ho slyšeli rodiče. Ti zalapali po dechu. Z očí jim začaly stékat slzy bolesti. Otec matku objal. Věděl, že ho nezastaví. Nemohl mě zachránit.
"Řekni sbohem," dodal vzápětí.
"Sbohem," pronesla jsem. Po tvářích mi kanuly slzy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se vám elfská bojovnice?

Ano,je super 24% (37)
Docela jo 14.9% (23)
Ujde to 11.7% (18)
Jakžt takž 16.2% (25)
Ne 16.2% (25)
Fuj tajb,větší hnus jsem v životě nečetla 16.9% (26)

Komentáře

1 Majkelina Majkelina | Web | 2. července 2012 v 12:01 | Reagovat

Ahojky :)
To je delší povídka, než je u tebe zvykem. Pěkná, ale hodně smutní.
Majkelina :)

2 Majkelina Majkelina | Web | 3. července 2012 v 15:40 | Reagovat

Ahojky :)
Upozorňuji na další Téma projektu PPJ.
Majkelina :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama